Fitness

Cardio fitness – kardiovaskulární cvičení

Pro cardio fitness jsme pro vás připravili řadu strojů umístěných s v jedné části fitcentra.

 • Běžecký trenažér PRO ENERGY AC 2970
 • Ergometr Vision Fitness
 • Crossový trenažér Vision Fitness

Kardiovaskulární cviky zrychlují krevní oběh a tím zvyšují spalování kalorií.

 

Cardio fitness je vhodné zařadit:

 1. před tréninkem – pro zahřátí organismu (organismus je potřeba připravit na fyzickou námahu. Cyklickou zátěží zvyšujeme tepovou frekvenci a následně prohříváme svaly, úpony, klouby. Zahřívání probíhá postupným zvyšováním rychlosti) Doporučená doba trvání 5 – 10 min
 2. na závěr tréninku (na závěr tréninku zařadíme vhodnou cyklickou činnost s vyšší intenzitou, např. na stacionárním kole nebo běžícím páse. Aerobní cvičení se zařazuje za účelem zrychlení regenerace metabolismu a spalování tuků. Tepová frekvence by měla být asi 140 – 150 tepů za minutu) Doporučená doba trvání: minimálně 10 minut. Při redukčním režimu délka cca 30 min.
 3. jako samostatné aerobní cvičení Pro redukci podkožního tuku je nejvhodnější zařadit aerobní trénink odděleně, tj. v jiný den, než je absolvováno posilování. Takový trénink by měl trvat minimálně 30 min, po počátečním zahřátí (cca 5 min). Trénink končí pozvolným snížení rychlosti (2 min. chůze). Posilovna je vybavena novými moderními posilovacími stroji. Část strojů je po repasi, tyto jsou postupně nahrazovány novými.

 

Posilovací část

Fitness není jen o svalech, ale především o zpevnění a protažení těla, redukci váhy, dobrém pocitu po cvičení, psychickém odpočinutí a také o seznámení s lidmi podobných zájmů.

Posilovna je vybavena moderními posilovacími stroji s možností nastavení zátěže pomocí cihliček nebo klasických kotoučů, jednoručními činkami a nakládacími žerděmi. Stroje jsou dimenzovány tak, aby byly vhodné pro začátečníky, ale stejně tak pro pokročilé. Cílem cvičení v posilovně je formovat tělo do tvarů, které právě vám připadají atraktivní. V posilovně můžete získávat svalovou hmotu, ztrácet nadbytečné kilogramy nebo obecně nabývat sílu.

 

Strečink

Nejen v posilovnách se často setkáte s lidmi, kteří mají „zkrácené“ svaly. Bývá to způsobeno nesprávným způsobem cvičení a jednostranným posilováním. Jako nejúčinnější řešení se jeví pravidelný strečink. Při něm je ale třeba dodržovat několik zásadních pravidel. Nikdy neprotahujte studené svaly, vždy se nejdříve rozehřejte. U cvičení se uvolněte. Pokud budou svaly ztuhlé, nepodaří se vám dosáhnout žádaného výsledku. Až budete ve správné poloze, natáhněte sval co nejvíce, ale ne do bolesti. Poté v pozici vydržte zhruba 10 – 20 sekund. Při protahování svalů nekmitejte ani neuhýbejte z maximálního natažení žádným směrem a dýchejte pomalu a zhluboka, nezadržujte dech. Přerušte cvičení vždy, když pocítíte nějakou bolest. Měli byste vnímat natažení, ale ne bolest. Cviky střídejte a opakujte zhruba desetkrát.

 1. Lýtka

  Špičkami chodidel se postavte na hranu vyvýšené podložky nebo schodu. Uvolněte se a s výdechem pomalu zatlačte paty směrem k zemi. Jednou rukou se můžete opřít.

 2. Prsní svaly

  Postavte se zády k žebřinám. Zapažte pokrčenou paži tak, aby se loket dostal na úroveň a opřete se malíkovou hranou dlaně o žebřiny. Uvolněte se, vydechněte a nohou na protahované straně vykročte vpřed.

 3. Trup, hýždě a prsní svaly

  Lehněte si na záda a propněte dolní končetiny v kolenou. S nádechem přitáhněte jedno koleno k hrudníku a uchopte ho protilehlou rukou. Vydechněte, uvolněte se a koleno přetočte k zemi. Hlava, ramena a lokty jsou při cvičení celou plochou na zemi.

 4. Triceps a trup

  Vestoje dejte pokročenou jednu ruku za hlavu a druhou zatlačte do lokte. S výdechem tlačte loket dolů. Pokud přidáte úklon trupu, protáhnete zároveň i bok.

 5. Vnitřní strana stehen

  Roznožte a pokrčte kolena tak, aby se chodidla navzájem dotýkala. Rukama uchopte chodidla nebo kotníky a přitáhněte je co nejblíže k tříslům. Lokty položte na vnitřní stranu stehen nebo na kolena. Uvolněte se, vydechněte a tlačte kolena k zemi. Při cvičení stále udržujte rovná záda.

 6. Zadní strana stehen

  Posaďte se na zem s nataženými koleny. Chyťte se za špičky, pokud se na ně nedosáhnete, použijte ručník. S výdechem se pomalu přitahujte. Dbejte na to, aby nohy zůstaly natažené v kolenou.

 7. Přední strana stehen

  Vestoje pokrčte jednu nohu v koleně tak, aby pata směřovala k hýždím. Druhou, stojnou nohu v koleně nepatrně pokrčte. Volnou rukou uchopte nárt zvednuté nohy. Nadechněte se a pomalu přitahujte patu k hýždím. Pro intenzivnější protažení se snažte udržet kolena u sebe. Neprohýbejte se v zádech a nenaklánějte trup.

 8. Záda

  Klekněte si na čtyři a s výdechem se vyhrbte v zádech. S nádechem se prohněte, ale příliš nezaklánějte hlavu.

 9. Šíje

  V sedu na míči nebo na lavici spojte ruce v oblasti temene hlavy. Uvolněte se, vydechněte a přitahujte bradu k hrudníku. Ramena tlačte dolů. Cvik můžete provádět i šikmo do stran.

 

 

Ceník / pricing

Názevcena/lekce
Jednorázové vstupné 80,-
 Permanentky 
10 vstupů 765,-
10 vstupů – student 499,-
10 vstupů do měsíce 490,-
1 měsíc 800,-
2 měsíce 1500,-
6 měsíců 3999,,-