Fitness

Cardio fitness – kardiovaskulární cvičení

Pro cardio fitness jsme pro vás připravili řadu strojů umístěných s v jedné části fitcentra.

 • Běžecký trenažér Optima 807 fy Horizon Fitness (profesionální běžecký pás s možností individuální volby rychlosti, náklonu a času, nebo výběru z několika přednastavených programů)
 • Ergometr Vision Fitness
 • Crossový trenažér Vision Fitness
 • Stepper
 • Dva starší ergometry

Kardiovaskulární cviky zrychlují krevní oběh a tím zvyšují spalování kalorií.

 

Cardio fitness je vhodné zařadit:

 1. před tréninkem – pro zahřátí organismu (organismus je potřeba připravit na fyzickou námahu. Cyklickou zátěží zvyšujeme tepovou frekvenci a následně prohříváme svaly, úpony, klouby. Zahřívání probíhá postupným zvyšováním rychlosti) Doporučená doba trvání 5 – 10 min
 2. na závěr tréninku (na závěr tréninku zařadíme vhodnou cyklickou činnost s vyšší intenzitou, např. na stacionárním kole nebo běžícím páse. Aerobní cvičení se zařazuje za účelem zrychlení regenerace metabolismu a spalování tuků. Tepová frekvence by měla být asi 140 – 150 tepů za minutu) Doporučená doba trvání: minimálně 10 minut. Při redukčním režimu délka cca 30 min.
 3. jako samostatné aerobní cvičení Pro redukci podkožního tuku je nejvhodnější zařadit aerobní trénink odděleně, tj. v jiný den, než je absolvováno posilování. Takový trénink by měl trvat minimálně 30 min, po počátečním zahřátí (cca 5 min). Trénink končí pozvolným snížení rychlosti (2 min. chůze). Neúčinnější je cvičení ráno nalačno, popř. po požití doplňků výživy urychlujících spalování podkožního tuku. Posilovna je vybavena novými moderními posilovacími stroji. Část strojů je po repasi, tyto jsou postupně nahrazovány novými.

Posilovací část

Fitness není jen o svalech, ale především o zpevnění a protažení těla, redukci váhy, dobrém pocitu po cvičení, psychickém odpočinutí a také o seznámení s lidmi podobných zájmů.

Posilovnu tvoří 30 stanovišť ve dvou pomyslně oddělených částech. Je vybaveno moderními posilovacími stroji s možností nastavení zátěže pomocí cihliček nebo klasických kotoučů, jednoručními činkami a nakládacími žerděmi. Stroje jsou dimenzovány tak, aby byly vhodné pro začátečníky, ale stejně tak pro pokročilé. Cílem cvičení v posilovně je formovat tělo do tvarů, které právě vám připadají atraktivní. V posilovně můžete získávat svalovou hmotu, ztrácet nadbytečné kilogramy nebo obecně nabývat sílu.

Strečink

Nejen v posilovnách se často setkáte s lidmi, kteří mají „zkrácené“ svaly. Bývá to způsobeno nesprávným způsobem cvičení a jednostranným posilováním. Jako nejúčinnější řešení se jeví pravidelný strečink. Při něm je ale třeba dodržovat několik zásadních pravidel. Nikdy neprotahujte studené svaly, vždy se nejdříve rozehřejte. U cvičení se uvolněte. Pokud budou svaly ztuhlé, nepodaří se vám dosáhnout žádaného výsledku. Až budete ve správné poloze, natáhněte sval co nejvíce, ale ne do bolesti. Poté v pozici vydržte zhruba 10 – 20 sekund. Při protahování svalů nekmitejte ani neuhýbejte z maximálního natažení žádným směrem a dýchejte pomalu a zhluboka, nezadržujte dech. Přerušte cvičení vždy, když pocítíte nějakou bolest. Měli byste vnímat natažení, ale ne bolest. Cviky střídejte a opakujte zhruba desetkrát.

 1. Lýtka

  Špičkami chodidel se postavte na hranu vyvýšené podložky nebo schodu. Uvolněte se a s výdechem pomalu zatlačte paty směrem k zemi. Jednou rukou se můžete opřít.

 2. Prsní svaly

  Postavte se zády k žebřinám. Zapažte pokrčenou paži tak, aby se loket dostal na úroveň a opřete se malíkovou hranou dlaně o žebřiny. Uvolněte se, vydechněte a nohou na protahované straně vykročte vpřed.

 3. Trup, hýždě a prsní svaly

  Lehněte si na záda a propněte dolní končetiny v kolenou. S nádechem přitáhněte jedno koleno k hrudníku a uchopte ho protilehlou rukou. Vydechněte, uvolněte se a koleno přetočte k zemi. Hlava, ramena a lokty jsou při cvičení celou plochou na zemi.

 4. Triceps a trup

  Vestoje dejte pokročenou jednu ruku za hlavu a druhou zatlačte do lokte. S výdechem tlačte loket dolů. Pokud přidáte úklon trupu, protáhnete zároveň i bok.

 5. Vnitřní strana stehen

  Roznožte a pokrčte kolena tak, aby se chodidla navzájem dotýkala. Rukama uchopte chodidla nebo kotníky a přitáhněte je co nejblíže k tříslům. Lokty položte na vnitřní stranu stehen nebo na kolena. Uvolněte se, vydechněte a tlačte kolena k zemi. Při cvičení stále udržujte rovná záda.

 6. Zadní strana stehen

  Posaďte se na zem s nataženými koleny. Chyťte se za špičky, pokud se na ně nedosáhnete, použijte ručník. S výdechem se pomalu přitahujte. Dbejte na to, aby nohy zůstaly natažené v kolenou.

 7. Přední strana stehen

  Vestoje pokrčte jednu nohu v koleně tak, aby pata směřovala k hýždím. Druhou, stojnou nohu v koleně nepatrně pokrčte. Volnou rukou uchopte nárt zvednuté nohy. Nadechněte se a pomalu přitahujte patu k hýždím. Pro intenzivnější protažení se snažte udržet kolena u sebe. Neprohýbejte se v zádech a nenaklánějte trup.

 8. Záda

  Klekněte si na čtyři a s výdechem se vyhrbte v zádech. S nádechem se prohněte, ale příliš nezaklánějte hlavu.

 9. Šíje

  V sedu na míči nebo na lavici spojte ruce v oblasti temene hlavy. Uvolněte se, vydechněte a přitahujte bradu k hrudníku. Ramena tlačte dolů. Cvik můžete provádět i šikmo do stran.

Ceník / pricing

Názevcena/lekce
Jednorázové vstupné 50,-
 Permanentky 
10 vstupů 450,-
10 vstupů – student 400,-
1 měsíc 600,-
2 měsíce 1100,-
6 měsíců 3000,-
12 měsíců 5500,-
Online Rezervace >>

No Comments Yet.

Leave a comment